KONST / Skulptur & konsthantverk / Dalahästar 4903258
*
nr 490 3258
Dalahästar
3st, tidigt 1900-tal
Utrop:
300 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 oktober 2007
kl 17:29:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/10 21:21:42
1
400 kr
11/10 09:38:57
2
550 kr
11/10 21:53:27
3
800 kr
12/10 09:08:24
2
650 kr
12/10 09:08:54
2
750 kr
12/10 09:09:18
2
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dalahäst dalahästar konsthantverk sekelskifte skulptur tidigt 1900-tal
-
4238 Ikon
med silverrizza, Ryssland, yttermått inklusive ram..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:08
-
2083 Skulptur
Agneta Gynning (f. 1952), Sverige. Komposition, br..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:30
-
3278 Skulptur
Antik, på träsockel, religiöst motiv, guldbemålat ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:22
-
4222 Skulptur
Billy Hellsten (f. 1931), Finland. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09
-
4211 Skulptur
Glas, Lalique, France. Längd: 11 cm. Höjd: 6,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:19
-
4223 Skulptur
Keramik, Äpple. Höjd: 23 cm. Diameter: 22 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:33
*
Dalahästar
nr 490 3258
Dalahästar
3st, tidigt 1900-tal
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 850 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 oktober 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/10 21:21:42 | 1 | 400 kr |
11/10 09:38:57 | 2 | 550 kr |
11/10 21:53:27 | 3 | 800 kr |
12/10 09:08:24 | 2 | 650 kr |
12/10 09:08:54 | 2 | 750 kr |
12/10 09:09:18 | 2 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dalahäst dalahästar konsthantverk sekelskifte skulptur tidigt 1900-tal
-
4238 Ikon
med silverrizza, Ryssland, yttermått inklusive ram..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:08 -
2083 Skulptur
Agneta Gynning (f. 1952), Sverige. Komposition, br..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:30 -
3278 Skulptur
Antik, på träsockel, religiöst motiv, guldbemålat ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:22
-
4222 Skulptur
Billy Hellsten (f. 1931), Finland. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09 -
4211 Skulptur
Glas, Lalique, France. Längd: 11 cm. Höjd: 6,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:19 -
4223 Skulptur
Keramik, Äpple. Höjd: 23 cm. Diameter: 22 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:33